No kurienes atnāk zelta rudens – no ziemeļiem vai dienvidiem? Oktobra otrajā sestdienā erudītu pulks devās pretī zelta rudenim rietumu virzienā, ar vilcienu līdz Asariem. Jūrmalas jauno dabas draugu centrā pie vārtiņiem mūs sagaidīja no dabas materiāliem veidots ezītis, un ēkā – šīs iestādes vadītāja Ilze Rupenheite. Centrs audzina bērnus zaļā virzienā, māca gan atvērtāk uztvert un pazīt dabu – lapas, smaržas, trokšņus utt. Arī mēs atvēlētajā pusstundā izstaigājām plašo centra dārzu, cenšoties veikt novērojumus vai vienkārši priecājoties par daudzveidīgo augu valsti, iespaidīgo čūskegli ieskaitot. Centrā mīt arī dzīvnieku valsts pārstāvji, kas simpātiski bērniem – putni, bruņurupuči, dažādi mazzvēriņi ; papagailīšu čivināšana skanēja fonā visā sacensību laikā.
Manuprāt, uzdevumu klāsts šoreiz pacēlās virs 2T+2KM minimuma. Pirmās mīklas saturs bija anagrammas = no izjauktas burtu secības jāsaliek sakarīgs vārds. Anagrammas sastāda apmēram pusi no jaunās Tv viktorīnas „Lielais jautājums” būtības, tā ka te erudīts varēja notestēt savas šanses jaunajai spēlei. Anagrammas bija izdevušās āķīgas, un žūrija apdomas laiku savlaicīgi palielināja no 20 uz 25 min. Otro uzdevumu no Kurzemes atveda Viktors Insbergs – dažādnozaru
Pusdienas pārtraukumā iznāca laiks gan desumaižu un pīrādziņu bezatlikuma pārstrādei, gan laika izjūtas pārbaudei. Vislabākā minūtes izjūta, vērtēta divās laika kategorijās, izrādījās jaunietim Haraldam Gribustam un vidējās paaudzes pārstāvim Gatim Žagaram.
Trešais rakstiskais uzdevums bija klasiskā krustvārdu mīkla. Neraugoties uz dažiem itkā āķīgiem vārdiem, rūdītie krustvārdnieki to atrisināja 10 minūtēs, kamēr pāris zaļākajiem nepietika atvēlēto 30 minūšu, lai tiktu līdz apmierinošam vērtējumam – šoreiz ne vairāk kā 21 kļūda 56 vārdos.
Uzturot Latvijas Republikas 90.jubilejas garu, Elga Valdmane bija sagatavojusi sirsnīgu (ja tā vispār var teikt par
Uldis Apsalons
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru